CZ

Úvod  » nabízíme  » solární systémy


SOLÁRNÍ SYSTÉMY

Solární termické kolektory jsou ideálním doplněním každého topného systému a pomáhají trvale chránit zásoby paliva. S vysoce efektivními slunečními kolektory Viessmann můžete pokrýt až 35% roční spotřeby energie na přípravu pitné vody a vytápění. Ať už začínáte s novým kondenzačním topením na olej nebo plyn, topným systémem na dřevo nebo tepelným čerpadlem - všechna zařízení jsou dimenzována pro kombinaci se solární technikou.
Viessmann je jedním z předních evropských výrobců solárně-termických zařízení a může se opřít o více než 30-leté zkušenosti v této oblasti.

 

Plochý kolektor Vitosol 100-F pro ohřev teplé vody a letních bazénů.
Vitosol 100-F

Vyznačuje se nízkými pořizovacími náklady, vysokou provozní spolehlivostí a svou dlouhou životností.

 

Absorbér z měděného plechu se selektivním povlakem využívá sluneční záření mimořádně efektivně. Svou trvale vysokou účinností dosahuje vysokého zisku solární energie během celé své provozní doby. Absorbér je ochlazován sběrnou trubkou meandrovitého tvaru čímž je zabezpečen rovnoměrný a spolehlivý průtok celým kolektorem.

 

Rám kolektoru Vitosol 100-F je vyroben ze stabilního celoobvodového ohýbaného hliníkového profilu - bez úkosových zářezů a ostrých hran. Rám skla je vyroben z jednoho kusu, bez švů a samotné sklo je uloženo v pružném materiálu, který odolává všem povětrnostním vlivům a UV záření. Odolnost solárního krycího skla vůči krupobití je zde samozřejmostí! Tyto vlastnosti zabezpečují trvalou těsnost kolektoru.

 

Jednoduchá a rychlá montáž
Snadností své montáže by plochý kolektor Vitosol 100-F mohl být vzorem. Integrované trubky přívodu a zpátečky umožňují jednoduché a bezpečné připojení i větších kolektorových polí. Paralelně je možné připojit až 12 kolektorů. Díky nástrčným konektorům v podobě vlnitých trubek z ušlechtilé oceli se tyto kolektory montují rychle, jednoduše a bezpečně. Montážní systém Viessmann z nerezavějících materiálů je staticky přezkoušen.

 

Výhody na první pohled:

 

Vakuový trubicový kolektor s přímým průtokem potažený sol-titanovou vrstvou - k využití sluneční energie
Vitosol 200-T

Představuje vakuový trubicový kolektor s přímým prouděním, který je ideální pro montáž nezávislou na poloze. Se svým novým designem sběrače se Vitosol 200-T harmonicky integruje do střechy.

 

Efektivní využití slunečního tepla
Absorbéry se sol-titanovým povrchem zachycují mimořádně velké množství sluneční energie a tímto zabezpečují vysokou účinnost. Vysoce účinnou tepelnou izolaci přitom zabezpečuje vakuum v trubicích. Takto nevznikají téměř žádné tepelné ztráty mezi trubicemi a absorbérem a kolektor proto dokáže i ze slabého slunečního záření vytěžit maximum energie.

 

Vysoká energetická výtěžnost z dlouhodobého hlediska
Sluneční kolektory společnosti Viessmann jsou dimenzovány pro nadprůměrnou životnost, kterou zabezpečují vysoce kvalitní materiály, odolné proti korozi, např. borosilikátové sklo, měď a ušlechtilá ocel. Absorbér je integrován do vakuové trubice. Tento konstrukční princip ho chrání před povětrnostními vlivy, jakož i před znečištěním a zabezpečuje trvalou využitelnost energie.

 

Rychlá a bezpečná montáž
Kolektory typu Vitosol 200-T se vyrábějí jako prefabrikované modely. Pomocí svého nového inovativního nástrčného systému se trubice dají montovat jednoduše a rychle a to v jakékoliv poloze, bez nutnosti nářadí. Trubice pouze zastrčíte do rozdělovací trubky - jeden klik - a hotovo. Jednotlivé trubice se potom dají otáčet a nasměrovat optimálně směrem ke slunci.

 

Výhody na první pohled:

 

 

Vakuový trubickový kolektor pro využití solární energie na principu Heatpipe
Vitosol 300-T

Vysoce výkonný vakuový trubicový kolektor Vitosol 300-T pracuje na osvědčeném principu tepelných trubic (Heatpipe), čímž nabízí mimořádně vysoký stupeň provozní bezpečnosti. Jednou z oblastí použití kolektorů Vitosol 300-T jsou aplikace u kterých je potřebné počítat s delšími fázemi silného slunečního záření bez odběru tepla, tzv. fáze stagnace. Suché napojení trubic ve sběrači a integrované omezení teploty zabezpečuje mimořádně vysokou provozní bezpečnost.

 

Princip tepelných trubic (Heatpipe) pro vysokou provozní jistotu
U tohoto funkčního principu solární médium neproudí přímo přes trubice. Namísto toho nosné médium cirkuluje ve speciálním absorbéru, kde se vypařuje vlivem slunečního záření a prostřednictvím výměníku tepla odevzdává teplo solárnímu médiu.

 

Duotec:
Patentovaný výměník Duotec je složen ze dvou protilehlých dílů, které plně obklopují kondenzátory jednotlivých trubic a mimořádně dobře tak absorbují teplo, které následně odevzdávají teplonosné kapalině proudící uvnitř výměníku.

 

Jednoduchá montáž a údržba
Při montáži je možné kolektory osvědčeným nástrčným systémem s vlnitými trubkami z ušlechtilé oceli velmi lehko vzájemně spojit. Jednotlivé trubice je možné axiálním pootočením přesně nasměrovat na slunce. Napojení trubic se realizuje suchou cestou, tedy bez přímého kontaktu mezi nosným médiem a směsí vody s glykolem. Tímto vzniká perfektní spojení trubic, které umožňuje i výměnu jednotlivých trubic při naplněném zařízení .

 

Zabezpečení proti přehřátí
I extrémně intenzivní sluneční záření nemůže Vitosolu 300 nijak uškodit. Jeho integrované omezení teploty ho bezpečně chrání před přehřátím.

 

Vysoce kvalitní materiály
Pro spolehlivost, provozní bezpečnost a dlouhou aktivní životnost na vysoké úrovni jsou k dispozici vysoce kvalitní nerezavějící materiály. Používají se zde mimo jiné i borosilikátové sklo, měď a ušlechtilá ocel.

 

Výhody na první pohled:

 

https://www.traditionrolex.com/33Jihoinstal s.r.o., Dunajovická 94, 379 01 Třeboň - Břilice
HOŠNA Pavel +420 603 163 888, HOŠNA Jakub +420 734 440 830

Copyright © 2010 - 2024 Jihoinstal s.r.o. | Voda - Plyn - Topení | www.jihoinstal.cz